5 velkých chyb při hledání zaměstnání

Přidáno: 22.11.2016

1.

Největší chyba a to na co si nejvíce zaměstnavatelé stěžují, je to když si uchazeč o práci domluví, pracovní schůzku či pracovní zkoušku a bez omluvy nepřijde. 9/10 zaměstnavatelů si tohoto uchazeče rovnou zafixuje jako nespolehlivou a nezodpovědnou osobu. Proto je důležité, pokud si něco sjednáte a situace se změnila tak dát vždy vědět.

2.

Neaktuální telefonní kontakt. Často se stává, že lidé často mění telefonní čísla a to z různých důvodů. Pak se stane, že pošlete vaše CV zaměstnavateli s neaktuálním či neexistujícím kontaktem a on se vám tak nemůže dovolat či vás kontaktovat. Rovněž volat o práci od kamaráda či ze zapůjčeného telefonu nebudí moc dobrým dojmem. Říkat že nemáte na kredit a podobně to už vůbec.

3.

Pokud hledáte práci jako manager, provozní či číšník co pracuje s financemi a podobně tak je dobré mít i nějaký normální e-mail, nejlépe vaše jméno či rok narození a podobně. E-maily jako zhulenos, jahůdka, broskvička, lordskunk a podobně působí přinejmenším dětinsky, pubertálně a hlavně neseriozně a zbytečně vám berou šanci na dobré místo. To samé platí i o sociálních sítích.

4.

Když už se domluvíte na daný den a čas, tak je dobré tam na ten čas být, protože když přijdete o hodinu déle a vymlouváte se na to, že vám ujel autobus, tramvaj a podobně již dáváte, najevo že o danou pozici nemáte takový zájem i když by byl opak pravdou. Pokud něco nestíháte nebo nastala změna, kontaktujte danou osobu nebo zaměstnavatele.

5.

Už jste na pracovním pohovoru na danou práci. Výborně. Působte normálně. Normálně se oblékněte a snažte se normálně komunikovat. Nehrajte si, že všechno znáte, všude jste byl a jste nejlepší na planetě země. PS: A hlavně nepřesvědčujte budoucího zaměstnavatele o tom, že on to dělá špatně a tam kde jste pracovali, se to dělalo správně. Na hodnocení a rady je času vždycky dost až se zařadíte opravdu do pracovního procesu dané hospody či restaurace.